Hubay Jenő Ifjúsági Vonószenekar

A zeneiskola növendékeiből 1984-ben alakult meg a Vonószenekar Sebők Irén hegedűtanár vezetésével. Repertoárjuk a reneszánsz zenétől a XX. századi művekig terjed. Gyakori hazai szerepléseik szólistái a zeneiskola növendékei és meghívott vendégművészek. 30. éves fennállásuk ünnepi koncertjét Medveczky Ádám Liszt- és Kossuth díjas karnagy vezényelte, aki 20 éve jár vissza a zenekar évadzáró koncertjeit vezényelni.
20101219_02_002_x

A Zeneiskolai Zenekarok Országos Fesztiválján 1996-ban Abonyban Kiemelt külön-díjat nyert az együttes, részt vettek a IV. és V. Európai Ifjúsági Zenei Fesztiválon Budapesten ill. Barcelonában, felléptek a millennium tiszteletére megrendezett Magyarországi I. Összművészeti Fesztiválon, rendszeresen szerepelnek a fővárosi zenekarok egyesített zenekarában az évenként sorra kerülő Zeneakadémiai évzáró koncerten, vendégszerepeltek Svájcban és Ausztriában.

1999-ben jelent meg a zenekar első CD-je, azóta még 2 lemezfelvételt készítettek.

Az együttes mai neve védett, melynek jogához Hubay Jenő külföldön élő leszármazottai járultak hozzá.

Próbák: minden szombaton 9-11:30-ig a zeneiskola közponjtában Sebők  Irén vezetésével.

A vonószenekar saját honlapja: http://www.hubayzenekar.hu