Somogyváriné Varsányi Erika

A Bartók Béla KonVarsányi Erikazervatórium elvégzése után tanulmányaimat Répássy Györgyi tanárnőnél folytattam a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola hegedűtanári tanszakán. Harmadéves koromban a főiskola zenekarának koncertmestere lettem, emellett kamarazenészként partnereimmel több díjat is nyertünk. Ugyancsak főiskolai éveim alatt voltam Keönch Boldizsár tanár úr magánének növendéke.

Diplomám megszerzése után a MÁV Szimfonikus Zenekarhoz kerültem első hegedűsként, ahol később a vonószenekari műhelymunka folyamán kivételesen sokat tanulhattam Takács Nagy Gábortól, aki több esztendőn keresztül az együttes művészeti vezetője volt.

1987-ben férjemmel megalapítottuk a CARITAS COLLECTIO KAMARAZENEKART, melynek koncertmestere és szólistája vagyok. A zenekari munkámban jelentős szerepet kap mind a mai napig vonós hangszereseink képzése-fejlesztése. Az együttessel Magyarország mintegy hetven koncerthelyszínén és négy európai ország városaiban adtunk hangversenyeket, valamint részt vettünk számos CD-felvétel elkészítésében, amelyek itthon és az USA-ban jelentek meg.

Jóleső büszkeséggel tölt el, hogy kollégáim a MÁV Szimfonikusoknál a 2002-es évadban az Év Muzsikusának választottak.

Aktív muzsikusi pályám mellett immár második esztendeje örömmel veszek részt a Hubay Jenő Zeneiskola és Alapfokú Művészeti Iskola növendékeinek képzésében.